(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Safiir

(Septembri sünnikivi) sapphire-gemstone


Safiirid on läbi aegade olnud populaarsed ja müstilised vääriskivid. 

Safiiri, mis sümboliseerib head õnne, voorust, tarkust, pühadust ja kaitset vaenlase eest, on alati kandnud kuningliku perekonna liikmed. 

Kuningliku perekonnaga seostatakse safiire ka praegu – nimelt kinkis prints William oma pruudile Kate Middletonile oma emale kuulunud kuulsa safiiriga kihlasõrmuse.

Safiir sümboliseerib siirust, truudust, kaastunnet, harmooniat, sõprust, armastust ja lojaalsust ning sobib suurepäraselt kihlasõrmuse jaoks. Lisaks on safiir septembrikuus sündinute sünnikivi ning traditsiooniline 5. ja 45. pulma-aastapäeva kingitus.

Nii rubiin kui ka safiir on korundirühma vääriskivid. Tänapäeval on safiirid igat värvi korundirühma vääriskivid, välja arvatud punane korund, mis on rubiin.

Kõige traditsioonilisemaks safiiri värviks on sinine, aga safiir esineb ka paljudes teistes toonides, nagu näiteks värvitu/valge, roosa, roheline, kollane, oranž, roheline, lilla ja must.

Kuna enamus looduslikke safiire on suhteliselt heledad, tuleb neid värvi ja läbipaistvuse parandamiseks mingil viisil töödelda. Juveelitööstuses on lubatud ja levinud tavaks safiiride kuumtöötlus, et parandada nende värvust ja läbipaistvust ning kaitsta neid täkete ja purunemise eest.

Enamus safiire on tänapäeval kuumtöödeldud ning töötlemata tumesinist värvi safiiride eest võib turul enneolematut hinda küsida.

Koos rubiiniga on safiir teemandi järel kõige kõvem teadaolev vääriskivi. Kuna teemant on safiirist kõvem, võib ta safiiri kahjustada. Samuti võivad safiiri kahjustada teised safiirid ja rubiinid, seega tuleb safiiriga ehted (sarnaselt kõikide ehetega) eraldi pehmesse kangasse mähkida.

Enne seda, kui ehte karpi panete, puhastage see spetsiaalse pehme lapiga niiskusest ja meigist.

Safiire kaevandatakse kõikjal maailmas, sealhulgas Indias, Sri Lankal, Myanmaris (endine Birma), Austraalias, Kambodžas, Hiinas, Brasiilias, Tais, Vietnamis, Madagaskaril, Aafrikas ja isegi USA-s.

Huvitav fakt: Kuni 17. sajandi lõpuni tohtisid jumalikku soosingut sümboliseerivaid safiire kanda vaid kuninglikust soost isikud ja ülempreestrid. Kui keegi teine safiire kandis, sai ta karistada. Katoliku kiriku kardinalid kannavad safiirsõrmuseid, samuti on safiirid Briti kroonijuveelides olulisel kohal.

 

© E-Jewels 2020 | Lumav Commerce