(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Kuld

gold

Kuld ei tuhmu, ei roosteta ega korrodeeru.
Tänu oma imelistele omadustele ja läikele peetakse kulda ehtekunstis kõige olulisemaks metalliks. Kuna puhas kuld on igapäevaselt kantavate ehete jaoks liiga pehme, valmistatakse kullast sulameid teiste metallidega, et kulda kõvemaks muuta ja sellest ehteid valmistada.


Värv
Puhtal kullal on tumekollane metalne läige, aga kulla ja teiste metallide nagu näiteks hõbeda, vase, tsingi, nikli, plaatina, pallaadiumi jne. sulamid on mitmesugustes värvitoonides nagu näiteks valge, punane ja harva ka sinine, lilla ning must.

 

KOLLANE KULD on klassika.
Sellist tooni kuld näeb välja väga soe ja elegantne, eriti naha taustal.yellow gold
Kollane kuld on ajatu ja väga sobiv kingitus elu kõige olulisemateks sündmusteks. Kollase kulla lõplikku värvitooni mõjutavad lisatud metallid. Toon võib sõltuda ka kulla puhtusest.  
Näiteks kuldsõrmus prooviga 585 sisaldab ainult 58,5% kulda ja 41,7% muid metalle, mis sõrmusele tugevuse annavad. Seega ei ole sellise prooviga kollasest kullast sõrmus nii puhas kui sõrmus prooviga 750, mis sisaldab 75% puhast kulda.

Kollane kuld on saadaval kõikides kollase toonides ja valik oleneb teie isiklikust maitsest. Heledam (rohekama varjundiga) kollane toon näitab, et kullaga on segatud rohkem hõbedat.
Tumedam (roosaka varjundiga) kollane toon näitab suuremat vasesisaldust. 

Puhastamine ja hooldamine:  Kollane kuld on kõige lihtsamini hooldatav ja kõige praktilisem väärismetall: kollasest kullast sõrmust on lihtne parajaks teha ja puhastada.
Suuremaid parandustöid teostada on suhteliselt lihtne ning ilma vääriskivide või teemantide kahjustamise riskita, sest kollasel kullal on väga madal sulamispunkt.

Nõuanne: Kollane kuld sobib suurepäraselt kokku ka kergelt kollakate teemantidega, kuna varjab teemandi kollakust.

 

VALGE KULD
Valge kuld saab oma tooni kollase kulla ning valgete metallide – hõbeda, pallaadiumi ja nikli – segamisest.White gold

Tänapäeval kaetakse valge kuld roodiumiga, et saavutada heledat ja puhast valget.
Kõik EL riikides müüdavad ehted peavad vastama direktiivile, mis määrab kindlaks väärismetalltoodete niklisisalduse piirmäärad Euroopa Liidu territooriumil. Sellega tagatakse ehete ohutus kliendile.
e-Jewel keskkonnas müüme vaid selle direktiiviga vastavuses olevaid kõrge kvaliteediga ehteid.
Neid nõudeid täidetakse ainult EL riikides; kui ostate ehteid teistest riikidest, küsige müüjalt, millise metalliga on valget kulda segatud.värvust.Allergiat põhjustavate omaduste ja nikli sisaldust piirava EL-i direktiivi tõttu ei ole nikkel Euroopa juveelitootjate ja -müüjate seas enim populaarne. 

Roodium on plaatina metallirühma kuuluv hele hõbedane metall. Roodium on väga kallis ja seda kasutatakse ainult ehete katmiseks. Ainult roodiumist ehteid ei valmistata.
Kuna roodiumit kasutatakse vaid katmiseks, peaksite teadma, et roodiumiga kaetud valge kuld võib aja jooksul kollaseks muutuda ja seda tuleb roodiumikihti aeg-ajalt uuendada.
Kulumise kiirus oleneb sellest, kui sageli ehet kantakse ja kui paks oli algne roodiumikiht.
Näiteks kõrvarõngad võivad säilitada oma kattekihi mitmeks aastaks, aga igapäevaselt kantav abielusõrmus vajab 1 – 2 aasta pärast uut katmist.

Puhastamine ja hooldamine:  Valgest kullast sõrmust on oluliselt lihtsam parajaks teha kui titaanist või plaatinast sõrmust (viimaste suurust on raske või lausa võimatu muuta).
Valge värv tuhmub aja jooksul. Põhjuseks on roodium, millega valgest kullast sõrmused tavaliselt kaetakse, et neile heledamat ja hõbedasemat välimust anda. Roodium kulub aja jooksul sõrmuselt maha, seega peate laskma valgest kullast ehteid uuesti roodiumiga katta. Soovituslik katmise sagedus on kord aastas. See ei võta palju aega ja enamus professionaalseid juveliire pakuvad seda teenust.

Nõuanne:  Valget kulda kasutatakse sageli kihlasõrmuste või teiste teemantidega sõrmuste valmistamiseks. Valge metall tõstab teemante kaunilt esile, samas kui kollane kuld annab kividele kollaka varjundi. Kulla katmine roodiumiga laseb teemantidel suuremate ja veelgi kaunimatena paista, sest roodium on hele ja sädeleb sarnaselt teemandile. Esmapilgul ja peaaegu igas valguses on raske aru saada, kus kivi lõppeb ja metall algab.

 

PUNANE KULD
Punane kuld on kulla ja vase sulam, mida vahel nimetatakse ka roosaks kullaks.Red
Kuna vask on roosakasoranž, siis lisatakse seda kullale, et saada ilusat roosakat värvitooni. Vase protsent sulamis määrab ära kulla täpse värvuse.
Mida suurem see on, seda tugevam on punakas toon.

Punane kuld oli väga populaarne 19. sajandi alguse Venemaal ja seda tunti ka Vene kulla nime all, kuigi tänapäeval kasutatakse sellist terminit harva. Praegu veel vähem levinud punane kuld on muutumas järjest populaarsemaks nende inimeste seas, kes tahavad, et nende abielu- ja kihlasõrmused oleksid unikaalsed ja romantilised.
Punane kuld sobib hästi igasuguste ehete, ent eriti hästi just vintage-stiilis kihlasõrmuste ja abielusõrmuste valmistamiseks. Seda saab kombineerida valge või kollase kullaga, et saavutada kandja loovust peegeldavat erilist mitmevärvilist ehet.

Vaatamata pehmele ja romantilisele värvitoonile on punane kuld kolmest värvist tugevaim, sest vask on väga vastupidav ja tulemuseks on valgest ja kollasest kullast tugevam sulam.
Miinuseks on see, et vask võib põhjustada väikesel protsendil inimestest allergilisi reaktsioone ja seega ei peeta vaske hüpoallergeenseks metalliks. Kui ostate ehteid väga tundliku nahaga inimesele, on parimaks valikuks kollane kuld.

Puhastamine ja hooldamine:  Punasest kullast ehted ei tuhmu, aga sarnaselt teist värvi kullast ehetele võivad ka punasest kullast ehted määrduda nahalt erituva rasu, kehakreemi, meigi või teiste ainete mõjul.
Palun täitke ehete hooldusjuhiseid – nii võite kindlad olla, et teie poolt ostetud ehted säilivad kaunina pikki aastaid.  Soovitame teil oma ehteid regulaarselt juveliiri juures kontrollida ja hooldada lasta.

Nõuanne:  Punane kuld sobib suurepäraselt nii sooja kui ka külmema nahatooniga inimestele. Punakas/roosa värv paistab kahvatu naha taustal hästi välja, ent tumedamal nahal ei tarvitse ta mõjuda nii kaunilt kui kollane kuld. Kui teie nahatoon on erinevatel aastaaegadel erinev, sobib teile kõige paremini punane kuld.

* Te võite kanda punasest kullast ehteid koos valgest ja kollasest kullast ehetega – need kõik sobivad kenasti kokku.


Puhtus
Kuna puhas kuld on igapäevaselt kantavate ehete jaoks liiga pehme, segatakse seda erinevate metallide seguga, et kulda kõvemaks ja vastupidavamaks muuta.  Kulla puhtust mõõdetakse karaatides.
Mida kõrgem on kulla proov, seda suurem on kulla sisaldus ja ka hind. Karaat näitab, kui mitu osa puhast kulda (kaalus) on 24 osa sulami kohta. All on ära toodud kullasisalduse skeem:

Kulla puhtus:

24 K = puhtus 99,9% (Euroopas proov 999); liiga pehme väärisehete valmistamiseks
22 K = puhtus 91,6% (Euroopas proov 916); liiga pehme, et hoida vääriskive kindlalt paigal
18 K = puhtus 75% (Euroopas proov 750); ideaalne väärisehete valmistamiseks
14 K = puhtus 58.5% (Euroopas proov 585); ideaalne väärisehete valmistamiseks
12 K = puhtus 50% (Euroopas proov 500)
9 K = puhtus37,5% (Euroopas proov 375)

* Puhtus tähistab väärismetallide sisaldust sulamis väljendatuna osades tuhande kohta

  


 

Mida näitab kullaproov 750?
Proov on Euroopas kasutatav tähistus: proov 750 kuldehtel tähendab, et ehe on 18-karaadisest kullast ehk sisaldab 75% puhast kulda ja 25% sulamit.

Mida näitab kullaproov 585 või 583 ?
Kuldehe prooviga 585 või 583 on 14-karaadisest kullast.
Tehniliselt peaks 14 karaati võrduma prooviga 583 (14/24 = 0,583333), aga enamus tootjatest on võtnud kasutusele Euroopa tavad ja teevad märgistuse ning valmistavad 14-karaadised ehted veidi suurema kullasisaldusega sulamist ning märgivad prooviks 585.

© E-Jewels 2020 | Lumav Commerce