(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Teemant

diamond-gemstone

(Aprilli sünnikivi)

Haruldane ja kaunis teemant sümboliseerib puhtust ja süütust, armastust ja truudust ning rõhutab iseloomu tugevust, eetilisust ja ustavust nii iseendale kui ka teistele.

Kuna teemant on äärmiselt kõva, siis vanadel aegadel usuti, et see muudab ka kandja tugevaks, võitmatuks, julgeks ja meelekindlaks.

Enamus looduses leiduvaid teemante on üks kuni kolm miljardit aastat vanad. Võrdluseks olgu öeldud, et Maa arvatakse olevat 4,5 miljardi aasta vanune. Usutakse, et vanimad teemandid kristalliseerusid umbes 3,3 miljardit aastat tagasi.

Tänapäeval on teemantidel kaks peamist kasutusvaldkonda: ehtekunst (teemantide harulduse ja ilusa välimuse tõttu) ja tööstus (unikaalsete molekuliomaduste tõttu).

Umbes 30% teemantidest sobivad juveelitööstusele ja need saadetakse ekspertidele lõikamiseks, lihvimiseks ja ehete valmistamiseks. Ülejäänud 70% müüakse tööstuslikuks kasutamiseks, sealhulgas lõikamiseks, puurimiseks, lihvimiseks ja poleerimiseks.

Kuni 18. sajandini kaevandati teemante vaid Indias. Seejärel sai Brasiiliast maailma suurim teemantide kaevandamise koht ning 18. sajandi lõpul avastati tohutusuur teemantide leiukoht Lõuna-Aafrikas. Sellest sai alguse kogu maailma vallanud teemandipalavik.

Tänapäeval leidub teemante paljudes riikides üle terve maailma, aga enamus neist (umbes 65%) leitakse siiski Aafrikast. Peamised teemante kaevandavad riigid on Angola, Austraalia, Botswana, Kanada, Kongo, Namiibia, Venemaa ja Lõuna-Aafrika.


Mis on Kimberley protsess?
Kimberley protsess on teemantide sertifitseerimissüsteem, mille eesmärgiks on kindlustada, et konfliktiteemandid ei satuks tavaliste teemantide tarneahelasse. Kimberley protsess tagab, et importida ja eksportida saab ainult riigi poolt  välja antud tõendiga lihvimata teemante, garanteerides, et teemandid pärinevad konfliktivabadest piirkondadest. Vastavalt ÜRO mandaadile tohivad lihvimata teemante importida ja eksportida ainult Kimberley protsessis osalevad riigid. Tänase seisuga osaleb Kimberley protsessi sertifitseerimissüsteemis 74 riiki, seega on rohkem kui 99,8% kogu lihvimata teemantidest pärit konfliktivabadest piirkondadest. Kõik, kes ajavad teemandiäri Kimberley protsessi sertifitseerimissüsteemi mittekuuluvate riikidega, rikuvad seadust.

Teemandid on vääriskivide seas kõige populaarsemad ja ihaldatumad. Teemant on kõige kõvem teadaolev materjal. 
Lisaks haruldusele on teemant juveliiride poolt hinnatud ka seetõttu, et seda on kerge lihvida ja kriimustada saab teemanti vaid teise teemantiga.

Külastage ka meie lehte TEEMANTIDE TUTVUSTUS, et saada põhjalikumat infot teemantide karaadikaalu, puhtuse, värvi, lõike, kujude ja sertifitseerimise kohta.