(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Rubiin

(Juuli sünnikivi)ruby-gemstone

Rubiini peetakse vääriskivide kuningaks ning armastuse, tervise, kire, tule, tarkuse ja jõu sümboliks. Usutakse, et rubiin toob oma kandjale õnne.
Rubiini seostatakse Lõvi ja Vähi tähemärkidega. Seda kivi kingitakse tavaliselt 15. ja 40.  pulma-aastapäevaks.
Rubiinid on väga väärtuslikud ja tippkvaliteediga rubiin võib isegi teemandist kallim olla.
Rubiini väärtus sõltub tema värvist ja kvaliteedist.
Rubiin võib olla erinevat punast tooni alates rikkalikust sügavpunasest kuni ‘’tuvivere’’ värvini ja roosakaspunaseni. Punase värvuse annab rubiinile kroomilisand. Kõiki teisi korundirühma vääriskive nimetatakse safiirideks.
Peaaegu kõiki looduslikke rubiine töödeldakse, et parandada nende värvi ja anda neile tugevust. See on juveelitööstuses täiesti tavapärane tegevus.

Koos safiiriga on rubiin teemandi järel kõige kõvem teadaolev vääriskivi. See tähendab, et teemandid ja safiirid võivad rubiini kahjustada. Samuti võivad rubiini kahjustada teised rubiinid, seega tuleb rubiinidega ehted (sarnaselt kõikide ehetega) eraldi pehmesse kangasse mähkida. Enne seda, kui ehte karpi panete, puhastage see spetsiaalse pehme lapiga kogunenud mustusest.

Kuigi rubiin on tugev ja vastupidav vääriskivi, võivad sellesse hoolimatu kohtlemise tõttu täkked ja mõrad tekkida. Rubiini kõige nõrgemaks küljeks on lõigatud kivi serv või tipp – löök selle koha pihta võib põhjustada täkkeid või purunemist. Seepärast eemaldage rubiinehted enne raskemate tööde tegemist.

Rubiine leidub kõikjal maailmas, sealhulgas Aafrikas, Austraalias, USA-s, Myanmaris (endine Birma), Tais ja teistes Aasia piirkondades.


Huvitav fakt:
Kas teadsite, et läbi aegade kõige kallimalt müüdud värviline vääriskivi on rubiin? The Sunrise Ruby  ehk päiksetõusu rubiin on maailma kõige kallim rubiin, kõige kallim värviline vääriskivi ja kõige kallim vääriskivi, mis ei ole teemant. See rubiin müüdi 2015. aasta mais Šveitsis toimunud oksjonil anonüümsele ostjale 30 miljoni USA dollari eest.