(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Teemantide kujud

Sageli arvatakse, et teemandi lõige ja kuju on üks ja sama asi. shape
Kuju ja lõike eristamine võib olla esialgu segadusttekitav.

Erinevus seisneb selles, et kuju viitab teemandi füüsilisele vormile ja kontuurile ning lõige määrab ära teemandi üldised proportsioonid ja valguse peegeldamise omadused. Kuju ei kuulu 4 C (carat weight, colour, clarity ja cut) hulka, vaid on täiendavaks teguriks, kui valite teemantehet endale või kingiks.
Näiteks "Round Brilliant" teemant on ümmarguse kujuga ja briljantlõikega (briljantlõikega teemandil on 57 või 58 tahku).
Teemante on mitmesuguse kujuga – ümmargune, printsess, süda, ovaalne, tilk jne, aga teemandile mõeldes tuleb kõigepealt silme ette kaasaegne ümmarguse lõikega ja briljantlihviga teemant, sest kõikidest müüdavatest teemantidest on üle 75% just selle kujuga.
Kuna ümmarguse kujuga teemante kasutatakse ehetes kõige sagedamini, siis nimetatakse kõiki teisi kujusid trendikateks (fancy shapes).
Traditsiooniliste mitteümmarguste kujude alla kuuluvad Princess, Marquise, Oval, Pear, Heart, Emerald ja Radiant ning paljud teised, nagu näiteks viimasel ajal populaarsemaks muutunud Asscher ja Baguette.