(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Plaatina

platinum

 

Plaatina on loomulikult valge metall, mis ei kaota oma läiget kunagi. Plaatina on puhtaim kõigist väärisehete valmistamiseks kasutatavatest metallidest. Plaatinast ehete puhtus on 95% (võrdluseks: 18-karaadise kulla puhtus on 75%) ning plaatina ei tuhmu, vaid säilitab igavesti oma loomuliku valge värvi. Plaatinast ehete värvus, läige ja kaal ei muutu isegi kriimustuste korral, samas kui teised metallid võivad läike kaotada, plekiliseks muutuda või värvi muuta.

Plaatinast ehted on kuldehetest 30 korda haruldasemad. Meie plaatina puhtus on 95% (ehetele on märgitud proov 950) ja see teeb temast hüpoallergeense metalli, mis sobib ideaalselt tundliku nahaga inimestele.

Plaatina on igavene ja säilitab ka igavesti oma läike. Plaatina võrreldamatu vastupidavus ja kulumiskindlus teevad temast kõige kindlama metalli – plaatinast ehted ei kulu kunagi. Plaatinast ehted säilitavad oma kuju ja ei kulu, seega seisavad ka vääriskivid kindlalt paigal. 

Plaatinat ei tohiks valge kullaga segamini ajada. Need kaks metalli ei erine mitte ainult tugevuselt, vaid ka värvilt. Valget kulda valmistatakse kollasest kullast, samas kui plaatina on loomulikult valge metall.
Seega on plaatina valgest kullast valgem.

Puhastamine ja hooldamine: Plaatina on vastupidav. Oma tiheduse tõttu hoiab ta teemanti või mõnda muud vääriskivi teistest metallidest kindlamalt paigal. Kõik väärismetallid on siiski mingil määral kriimustustele vastuvõtlikud ja plaatina ei ole erand. Ent plaatina kriimustuste puhul muudab metall lihtsalt asukohta, mitte ei kao.
Kui soovite plaatinast eseme tugevat läiget säilitada, laske seda poleerida.  

Nõuanne: Plaatina on eriti kaunis koos teemantiga. Plaatina hoiab teemante ja teisi vääriskive teiste metallidega võrreldes oluliselt paremini paigal. Oma puhtuse tõttu on plaatina hüpoallergeenne ja sobib ideaalselt tundliku nahaga inimestele. Plaatinast ehted on eksklusiivsed ja rõhutavad kliendi isikupära.