(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Pallaadium

palladium

Plaatinametallide hulka kuuluv pallaadium on hõbevalge metall, mis on juba aastakümneid juveliiride seas populaarsust kogunud.
Keemiliste elementide perioodilisussüsteemi kuuluv pallaadium on plaatinast palju kergem.
Loomulikult hõbevalge metall on hüpoallergeenne, ei tuhmu ja säilitab oma valge värvi igavesti. Ja sarnaselt plaatinaga on ka pallaadiumist ehete puhtuseks 95%, seega on sellest metallist ehted väga väärtuslikud (võrdluseks: 18-karaadises kullas on kulda ainult 75%).


e-Jewels veebipoes pakutavate pallaadiumist ehete prooviks on 950, mis tähendab, et ehe sisaldab 95% pallaadiumit ja 5% muud metalli.Puhastamine ja hooldamine
:
Kui valge kuld tuleb läike säilitamiseks roodiumiga katta, siis pallaadiumit katma ei pea. Pallaadiumit kasutatakse sageli hoopis valge kulla sulamis.Erinevalt strerling-hõbedast ei tuhmu pallaadiumist ehted, ent pallaadiumit on plaatinast kergem kriimustada, seega tuleks sellest metallist ehteid lasta regulaarselt hooldada ja poleerida. Kõige parem on neid väärisehteid hoida riidega vooderdatud ehtekarbis.

Mõned juveliirid ei tunne hästi pallaadiumit ja seega võib sõrmuse suuruse muutmine nende jaoks keeruline olla, sest sarnaselt plaatinaga on ka pallaadiumist sõrmust raske parajaks teha ja parandada.

Nõuanne: Pallaadium on sobivaks alternatiiviks, kui soovite väärismetallist ehet, aga plaatina on teie jaoks liiga kallis. Plaatina omaduste/välimuse/hinna suhe on ületamatu.