(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Koobalt

Cobalt

Koobalt on puhas element, mis kuulub koos plaatina, pallaadiumi ja hõbedaga siirdemetallide kategooriasse. Lisaks on koobalt ka looduslik magnet, mis on suhteliselt haruldane omadus. Abielusõrmuste valmistamiseks kasutatav koobalti ja kroomi sulam ei oma magnetilisi omadusi.
Koobaltit segatakse teiste metallidega, eelkõige kroomiga, et parandada selle vastupidavust ja vähendada kulumist. Koobaltit kasutatakse peamiselt hambaravis ja kunstliigeste valmistamiseks, kuna ta on kerge ja korrosioonikindel.

Koobalt on plaatinast kõvem ja kriimustuskindla pinnaga. Koobalt ei murdu ega purune ja on täkkekindel, seega äärmiselt vastupidav kulumisele.

Sarnaselt plaatinale ja pallaadiumile on ka koobaltil hüpoallergeensed omadused. Seega on niklit mittesisaldavad koobalti ja kroomi sulamid hüpoallergeensed. Siiski tuleb arvestada sellega, et saadaval on väga erinevaid koobaltisulameid. Abielusõrmuste valmistamiseks kasutatavad odavamad sulamid võivad sisaldada ka niklit ja ei tarvitse olla sama kriimustuskindlad ja vastupidavad kui kõrgema kvaliteediga sulamid. Seega küsige alati müüjalt, millist metalli koobaltisulam sisaldab.

e-Jewels keskkonnas müüme vaid kõrge kvaliteediga ehteid, mis vastavad EL-i direktiivile, mis määrab kindlaks väärismetalltoodete niklisisalduse piirmäärad Euroopa Liidu territooriumil.

 
Puhastamine ja hooldamine:  Koobalti hõbedane läige on täiesti loomulik ja koobaltist ehteid ei tule uuesti katta, sest koobalt ei tuhmu ega muuda värvi. Ent sarnaselt kõikide väärismetallidega ei ole ka koobalt  - mis on küll tugev - täielikult kriimustuskindel, seega hoidke koobaltist ehteid eraldi seda kriimustada võivatest esemetest ja teistest ehetest.

Koobalt on plaatinast 4 korda, kullast 5 korda ja hõbedast 7 korda kõvem.  

Koobaltist ehted säilitavad oma kuju, aga sõrmust on peaaegu võimatu parajaks teha, teostada saab vaid väga väikeseid parandusi. Kui te arvate, et teie sõrmusesõrme ümbermõõt võib tulevikus oluliselt muutuda, oleks parem valida abielusõrmus mõnest traditsioonilisemast metallist, mis võimaldaks sõrmuse suurust muuta (näiteks plaatina, pallaadium või kuld). 

Nõuanne: Koobalti ja kroomi sulamist abielusõrmuse kaal on sarnane kuldsõrmuse omale, samuti tundub see katsudes nagu kuld. Sellist sõrmust on väga mugav kanda.