(0 toodet) 0,00 €

Teie ostukorvis ei ole tooteid.

Hõbe

silver


Puhas hõbe on suhteliselt pehme, hästi sepistatav ja kergesti kahjustuv. Seega kombineeritakse hõbedat enamasti teiste metallidega, et valmistada vastupidavamaid tooteid. Kõige populaarsem sulam on sterling-hõbe, mis sisaldab 92,5% hõbedat ja 7,5% (enamasti) vaske. Kõige kvaliteetsemad hõbeehted on prooviga 925.

Puhastamine ja hooldamine:  Hõbedast ehted kipuvad kiiresti tuhmuma ja kuna hõbe on pehme, võivad nad ka mõlki minna või oma kuju kaotada.
Hõbeehete eest tuleb kindlasti korralikult hoolitseda. Kiireks ja lihtsaks vahendiks tuhmumise vastu on ehete regulaarne puhastamine hõbedapuhastusvahendiga.
Hõbeehete kaitsmiseks kriimustuste ja teiste kahjustuste eest hoidke neid kas riidest kotis või ehtekarbi eraldi osas. Kui teil on mõni hõbeehe mida te väga sageli ei kanna, võib see tuhmuda. Puhastage ehted enne, kui nad liiga tuhmiks muutuvad. Vastasel juhul võivad ehted kahjustuda.
Vältige hõbeehete kokkupuudet majapidamiskemikaalidega nagu valgendi või ammoniaak, samuti ärge kandke hõbeehteid klooriveega basseinis ujudes. Need kemikaalid võivad hõbedat kahjustada.
Kui teil on teemantidega hõbeehteid, laske juveliiril regulaarselt üle kontrollida, kas kivi korralikult ehte sees püsib.